تبليغات در ايران
موضوعات پيرامون حوزه تبليغات

حتما اين جمله را شنيده‌ايد كه آب مايه حيات است! پوست بدن ما نيز مانند هر موجود زنده‌اي براي حفظ سلامت خود به آب و رطوبت احتياج دارد. اما گاهي اين رطوبت از بين رفته و پوست دچار مشكل مي‌شود. در اين زمان است كه خريد مرطوب كننده به كمك پوست ما مي‌آيد. با ما در ادامه همراه باشيد تا با دلايل اهميت كرم مرطوب كننده و ويژگي‌هاي آن بيشتر آشنا شويد. ما همچنين تركيبات سازنده اصلي يك كرم مرطوب كننده را به شما معرفي مي‌كنيم تا بتوانيد به راحتي محصول مناسب خود را انتخاب كنيد.

كرم مرطوب كننده چيست؟

وقتي پوست بدن ما به دلايل مختلفي آب و رطوبت مورد نياز خود را از دست مي‌دهد، كرم مرطوب كننده به كمك آن مي‌شتابد. پوست به دلايل متنوعي خشك مي‌شود. اين اتفاق در فصول سرد بسيار رايج است. چربي طبيعي پوست همانند يك سد دفاعي عمل مي‌كند و زماني كه اين چربي طبيعي از بين برود، رطوبت پوست تبخير شده و خشك مي‌شود.
كرم مرطوب كننده همزمان پوست را آبرساني كرده و با ايجاد يك سد دفاعي از خارج شدن رطوبت آن جلوگيري مي‌كند. به اين دليل است كه همه انواع پوست، حتي چرب ترين آن‌ها نيز به استفاده از كرم مرطوب كننده نياز دارند.


انواع كرم مرطوب كننده كدام است؟


كرم مرطوب كننده در ليست محصولات عمومي و روزانه قرار مي‌گيرند. به همين دليل انواع بسيار زياد و مختلفي دارند. برخي از معروف ترين آن‌ها را در ادامه به شما معرفي مي‌كنيم:
كرم مرطوب كننده حاوي ضدآفتاب : اين نوع از كرم مرطوب كننده حاوي فاكتورهاي محافظتي در برابر اشعه مضر آفتاب هستند. به كمك اين محصولات، شما همزمان از پوست خود در برابر دو عامل اصلي مخرب، يعني خشكي و آفتاب، محافظت مي‌كنيد.
كرم مرطوب كننده حاوي آنتي اكسيدان : آنتي اكسيدان‌ها حافظ سلامتي و پايداري سلول‌هاي پوستي هستند. يك كرم مرطوب كننده حاوي آنتي اكسيدان، همزمان مرطوب كردن پوست شما، از آن در برابر راديكال‌هاي آزاد مخرب محافظت كرده و به اين طريق از بروز سرطان هاي متاثر شده از آن‌ها نيز جلوگيري مي‌كند.


كرم مرطوب كننده متناسب با نوع پوست


به صورت كلي شايد استفاده از كرم مرطوب كننده تنها مناسب پوست‌هاي خشك باشد. اما تمام پوست‌ها ممكن است دچار كم آبي و خشكي موقتي شوند. به همين دليل امروزه كمپاني‌ها به توليد كرم مرطوب كننده متناسب پوست (مانند مرطوب كننده پوست حساس و يا مرطوب كننده پوست آكنه اي ) روي آورده‌اند.
حال كه با انواع كرم مرطوب كننده آشنا شديد، ويژگي‌هاي اصلي بهترين كرم مرطوب كننده را با هم بررسي مي‌كنيم:
تركيبات سازنده: برترين ويژگي يك كرم مرطوب كننده عالي، تركيبات سازنده آن است. گليسيرين، روغن‌هاي طبيعي، عوامل ضد حساسيت و عطر ملايم و خوش از اصلي‌ترين ويژگي‌هاي بهترين كرم مرطوب كننده موجود در بازار است.
خواص جانبي : يك كرم مرطوب كننده در كنار كار اصلي خود، مي تواند خواص جانبي ديگري نيز داشته باشد. به طور مثال، خاصيت ضد آفتابي، ضد چروكي و يا ضد لكي. شما با خريد اين نوع از كرم مرطوب كننده ، با يك تير دو نشان خواهيد زد.
و در نهايت اين نكته را در نظر داشته باشيد كه كرم مرطوب كننده بايد با پوست شما متناسب باشد. پس پيشنهاد مي‌كنيم كه از محصولات نامعتبر تنها به دليل ارزان تر بودن بپرهيزيد و با انتخاب محصول مناسب و درست، سلامت پوست خود را تضمين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مراقبت از پوست،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۱:۴۱ ] [ مصطفي ] [ نظرات (0) ]

در اين مقاله اختصاصي ، قصد داريم درباره يكي از پرفروش ترين محصولات مراقبتي يعني كرم دور چشم صحبت كنيم و به بررسي دقيق تر آن بپردازيم. همان طور كه احتمالا مي دانيد ، مراقبت از پوست دور چشم و رسيدگي به آن يك نكته بسيار مهم و ضروري است زيرا پوست دور چشم بسيار حساس و آسيب پذير است و خيلي سريع تر از جاهاي ديگر پوست ، دچار آسيب مي شود. عواملي مانند آلودگي هاي محيطي و وجود آلاينده ها روند فعاليت سلول هاي پوستي دور چشم را مختل مي كنند و باعث مي شوند شادابي پوست از بين برود. براي حل اين مشكل ، استفاده از كرم دور چشم بهترين گزينه است. اين محصولات به دليل ساختار قوي خود به راحتي مي توانند در برابر عوامل مخرب مقابله كنند و افتادگي پوست دور چشم را تا حد زيادي از بين مي برند و شما با استفاده از اين محصولات مي توانيد طراوت ، زيبايي و شفافيت را به پوستتان برگردانيد.

فوايد كرم دور چشم


علاوه بر از بين بردن چروك‌هاي دور چشم، كرم‌هاي دور چشم خواص ديگري نيز دارند كه در ادامه به آنها اشاره كرده ايم.
1- آنتي اكسيدان : شايد اين ويژگي چيزي نباشد كه خيلي زود متوجه آن شويد. وقتي مي‌گوييم يك كرم خاصيت آنتي اكسيدان دارد يعني شما با گذشت زمان بايد متوجه تاثير آن شويد. زمانيكه ساير افرادي كه كرم دور چشم نمي‌زنند ، دچار چين و چروك اطراف چشم هستند ولي شما بخاطر استفاده مكرر از كرم دور چشم چنين مشكلي نداريد.
2- سفيد كننده :  اين خاصيت كرم دور چشم براي افرادي كه زير چشمانشان تيره و كبود است بسيار مفيد است. زيرا كرم دور چشم كمك مي‌كند پوست زير چشم روشن‌تر شده و مشكل تيرگي آن برطرف شود.
3- آبرسان :  آبرساني به پوست بسيار مهم است و فرقي نمي‌كند پوست دستانتان باشد يا پوست اطراف چشمانتان. كرم دور چشم به شما كمك خواهد كرد به پوست اطراف چشمانتان كه حساس‌تر و نازك‌تر هم هستند به ميزان كافي آبرساني كنيد.
4- مرطوب كننده : به مرور زمان كه سن افراد بالاتر مي‌رود، پوست دور چشم چربي خود را از دست مي‌دهد و خشك مي‌شود. بنابراين مهم است كه پوست اطراف چشم ما مرطوب و چرب باشد تا هنگامي كه لبخند مي‌زنيم در اثر خشكي زياد پوستمان، جاي خط و خطوط دور چشممان روي پوست باقي نماند.

نحوه مصرف كرم دور چشم


همانطور كه بارها به اين نكته اشاره شد ، پوست اطراف چشم بسيار حساس و نازك است. بنابراين وقتي مي‌خواهيد به دور چشمتان كرم بزنيد بايد به آرامي اين كار را انجام دهيد و از فشار دادن انگشت به روي پوست يا حركات تند انگشت به اين طرف و آنطرف در زير چشم خودداري كنيد تا كرم دور چشم بتواند به بهترين شكل نتيجه دهد. ابتدا كرم را به صورت نقطه‌اي زير چشمتان بزنيد. سپس با كمك انگشت حلقه سعي كنيد به آرامي آن را پخش كنيد. كرم دور چشم را به پلك بالا و زير ابروهايتان نيز بزنيد تا از افتادگي و چروك افتادن آن‌ها جلوگيري كنيد. بهتر است حركات دست از پايين به بالا و به سمت داخل يا استخوان بيني باشد. همچنين بهترين زمان براي استفاده از كرم دور چشم، شب هنگام خواب است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مراقبت از پوست،
موضوع:
[ ۸ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۵:۴۸ ] [ مصطفي ] [ نظرات (0) ]

يكي از محصولات مراقبت پوستي كرم لايه بردار است كه سلول هاي مرده را از سطح پوست پاك مي كند و پوستي زيبا و شفاف به شما هديه مي دهد. هدف ما در اين مقاله اين است كه شما را كمي بيشتر با اين محصول و انواع آن آشنا كنيم و اطلاعات مفيدي در اختيارتان بگذاريم.

عملكرد كرم لايه بردار

وقتي سن افراد بالا مي رود ، سلول هاي مرده در پوست افزايش پيدا مي كند و بايد دنبال راه حلي بود تا سلول هاي مرده را از پوست برداريم و سلول هاي جديد را جايگزين آنها كنيم. از دست رفتن سلول ها معمولا با پوسته ريزي طبيعي همراه است كه مي تواند ناشي از دلايلي همچون آفتاب سوختگي، پسوريازيس، خشكي پوست، بسته بودن منافذ پوست و ... پديد بيايد. پوسته ريزي صورت منجر به ناهمواري پوست شده و حالت طبيعي آن را از بين مي برد. همچنين ، موجب مي شود آرايش به خوبي روي پوست ننشيند. استفاده ازكرم لايه بردار مي تواند منطقي ترين گزينه براي حل اين مشكلات باشد. اين محصول مراقبتي با فرايند ويژه خود سلول هاي مرده پوست را از سطح آن لايه برداري مي كند و با تركيبات شيميايي و گياهي خود ، مي تواند به راحتي اين سلول ها را تخريب كند و و يك لايه جديد تشكيل دهد. در هنگام خريد كرم لايه بردار بايد نوع پوست خود را تشخيص دهيد و سپس با توجه به آن ، كرم لايه بردار را انتخاب كنيد.

انواع كرم لايه بردار

كرم لايه بردار پوست نرمال : اگر داراي پوست نرمال يا مختلط هستيد ، استفاده از لايه بردار حاوي BHA بهترين گزينه است. همچنين ، استفاده از روش ميكرودرم ابريژن نيز مي تواند براي پوست هاي نرمال مفيد واقع شود زيرا باعث مي شود پوست شما مواد مغذي را بهتر دريافت مي كند.

كرم لايه بردار پوست حساس : اين افراد پيش از خريد كرم لايه بردار بايد مقداري از آن را روي قسمت كوچكي از دست يا صورت تست كنند تا از عدم حساسيت اطمينان حاصل كنند. افراد داراي پوست هاي حساس ، ممكن است با مصرف كرم هاي  AHA، پوستشان تحريك شود. تحريك هاي پوستي داراي ميزان شدت و ضعف مختلفي است. اگر تحريك پوستي در حد قرمزي اندك بود كه قابل تحمل باشد، نه تنها نگران كننده نيست ، بلكه نشانه اثر بخشي كرم است و مي توان با خيال راحت به مصرف كرم لايه بردار ادامه داد. ولي اگر تحريكات پوستي شديد بود به اين معني كه با قرمزي شديد، سوزش و خارش همراه بود، بايد مصرف كرم لايه بردار را قطع كنند.

كرم لايه بردار پوست خشك : به طور كلي ، كرم هاي لايه بردار داراي AHA براي پوست خشك مناسب تر هستند ، چرا كه تنها سلول هاي مرده را از روي پوست برداشته و خشكي بيش از حد را به دنبال نخواهند داشت. البته بايد به اين نكته توجه كرد كه اگر داراي پوست خشك هستيد ، بهتر است با مشورت پزشك نسبت به خريد كرم لايه بردار اقدام كنيد.

كرم لايه بردار پوست چرب : افرادي كه داراي پوست چرب هستند ، مي توانند يك روز در ميان از اين محصولات استفاده كنند. ماده BHA موجود در كرم هاي لايه بردار پوست چرب باعث لايه برداري از سطح پوست مي شود و منافذ پوست را مي بندد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مراقبت از پوست،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۰:۰۰ ] [ مصطفي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب